DZIŚ JEST: WTOREK, 26.03. 2019
PRZYŁĄCZ SIĘ
Reklama
Reklama
Reklama

Sonda

Czy na terenie Gminy Przemęt powinna powstać farma elektorwni wiatrowych?
 
Która droga zasługuje waszym zdaniem na miano najgorszej?
 

Turystyka Wieleń Wieleń

Wieleń a właściwie Wieleń Zaobrzański to doskonałe miejsce do czynnego błogiego lenistwa.  Oczywiście otaczające tą miejscowość lasy pozwalają również na aktywny sposób spędzania czasu. Tereny te wspaniale nadają się do jazdy konnej, turystyki rowerowej czy pieszej. To również wymarzone miejsce dla miłośników sportów wodnych i kąpieli słonecznych. Właśnie w Wieleniu zaczyna się, jak również kończy słynny kajakowy Szlak Konwaliowy, wiodący przez kilka jezior, w sumie jego długość szacuje się na około 41 km. Na miejscu można wypożyczyć m. in. żaglówki oraz kajaki. Jeśli komuś się naprawdę nie spieszy, może zaryzykować przepłynięcie szlaku rowerem wodnym.

Integralną częścią Wielenia jest miejscowość Osłonin, integralna z tego względu iż w Osłoninie znajduje się największa plaża nad jeziorem Wieleńskim,  przez wiele lat na przełomie lipca i sierpnia odbywały się tutaj festyny i koncerty z udziałem największych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Od lipca na letników odwiedzających plażę w Osłoninie czeka zupełnie nowa atrakcje. Jedną z nich jest ścianka do wspinaczki którą ochrzciliśmy roboczo „Stonehenge”. Oprócz ścianki na plaży powstał plac zabaw w kształcie Galery, która przywodzi na myśl piracki statek.

W Wieleniu znajduję się również kościół, który jak głosi legenda został zbudowany w miejscu dawnej pogańskiej świątyni. Z kolei inna z legend związanych z tym właśnie kościołem dotyczy figury Matki Boskiej. W pewnym momencie Cystersi zdecydowali, że figura ma zostać przeniesiona z Wielenia do ich głównej siedziby w Przemęcie. Legenda głosi, że figura Matki Bożej pewnej nocy w tajemniczych okolicznościach, po wodzie powróciła na swoje miejsce w kościele w Wieleniu. Do dziś widać ślady na jeziorze jakie pozostawiła Matka Boska. Najlepiej widać je wieczorem, choć wprawne oko dostrzeże je również za dnia.

Współrzędne GPS N: 51 56 57 E: 16 10 51


 

Kino Leszno

Reklama
Reklama

Znajdź na stronie

Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2019-03-25
USD 3,7966 +0,05%
EUR 4,2978 +0,20%
CHF 3,8184 +0,28%
GBP 5,0024 +0,65%
Wspierane przez Money.pl
Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
26 marca 2019
Źródło: MeteoGroup