DZIŚ JEST: WTOREK, 26.03. 2019
PRZYŁĄCZ SIĘ
Reklama
Reklama
Reklama

Sonda

Czy na terenie Gminy Przemęt powinna powstać farma elektorwni wiatrowych?
 
Która droga zasługuje waszym zdaniem na miano najgorszej?
 

Turystyka Brenno Brenno

Brenno zamieszkuje mnie więcej 1200 mieszkańców, zatem nie jest to ani mała, ani też przesadnie duża miejscowość, więc nie ma obaw o całkowite odcięcie od cywilizacji, z drugiej zaś strony położenie ośrodków wypoczynkowych gwarantuje ciszę i spokój, za dnia. Noc to już inna historia.

Albowiem turystyczna część Brenna położona jest w lesie między czterema, a uściślając pięcioma jeziorami chociaż jezioro Wieleńskie i Trzytoniowe to w zasadzie jeden akwen. Tak więc ta część miejscowości znajduje się między jeziorem Breńskim, Białym, Osłońińskim oraz wspomnianymi już Wieleńskim i Trzytoniowym. Wszystkie wymieniona akweny są częścią kajakowego Szlaku Konwaliowego. Niektórzy twierdzą, że turystyczna część Brenna zlokalizowana jest na półwyspie Ostrów, jednak jak pamiętamy z lekcji geografii ląd staję się półwyspem wówczas gdy z trzech stron jest otoczony wodą. Tymczasem ze zdjęć satelitarnych wynika, że na półwyspie są głównie rozległe łąki i pola. Ale to nie zmienia faktu że Brenno to urokliwa miejscowość i chyba najlepsze miejsce dla wędkarzy, w końcu, w która stronę by się nie wybrać to jezioro.

W Brennie jest chyba najwięcej gospodarstw agroturystycznych w całym regionie, więc jeśli zechcemy pojeździć konno to z pewnością będzie na czyim grzbiecie i gdzie.

Współrzędne GPS N: 51 55 23  E: 16 12 54


 

Kino Leszno

Reklama
Reklama

Znajdź na stronie

Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2019-03-25
USD 3,7966 +0,05%
EUR 4,2978 +0,20%
CHF 3,8184 +0,28%
GBP 5,0024 +0,65%
Wspierane przez Money.pl
Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
26 marca 2019
Źródło: MeteoGroup