DZIŚ JEST: NIEDZIELA, 24.02. 2019
PRZYŁĄCZ SIĘ
Reklama
Reklama
Reklama

Sonda

Czy na terenie Gminy Przemęt powinna powstać farma elektorwni wiatrowych?
 
Która droga zasługuje waszym zdaniem na miano najgorszej?
 

Wieża Widokowa w Olejnicy zniknęła

Temat wieży widokowej był już poruszany kilkukrotnie, ostatnio w maju bieżącego roku w artykule pod tytułem "Mija rok, a wieża widokowa w Olejnicy nadal zamknięta"

Od ponad roku wieża widokowa w Olejnicy była zamknięta dla odwiedzających z powodu jej złego stanu technicznego, do którego przyczynił się nie tylko czas nadgryzający konstrukcje, ale też wandale, którzy z zamiłowaniem wyrywali szczebelki i stopnie schodów.

W ubiegłym roku byliśmy świadkami rozmowy telefonicznej rozczarowanego turysty, który zadzwonił do urzędu zapytać, dlaczego nikt nie naprawia wieży. Cała rozmowa trwała kilkanaście minut, ale konkluzja była taka, że żadna firma nie chciała podjąć się naprawy drewnianej konstrukcji.

Z pewnością podobnych telefonów do Urzędu Gminy Przemęt w sprawie wieży były dziesiątki jak nie setki. Wszystko wskazuje jednak na to, że teraz będą dzwonili nadal, ale już z zupełnie innego powodu, lecz nadal w sprawie wieży.

Po ponad roku gmina uporała się z problematyczną budowlą, która byłą jedną z atrakcji regiony i celem wielu wycieczek. Jak się uporała? A no wieża została rozebrana.

Można by początkowo pomyśleć, że usunięto starą wieżę, by postawić nową, skoro stara była już tak zniszczona, ale na to raczej się na chwilę obecną nie zanosi, gdyż oprócz wieży została rozebrana cała najbliższa towarzysząca jej infrastruktura, tj. schody i zadaszona ławeczka u podnóża wzniesienia, na której znajdowała się wieża. Po czterech stopach fundamentowych, na których stała konstrukcja zostały tylko dziury.

Inwestycja za 50 tys. złotych z kieszenie podatników zniknęła z powierzchni ziemi, ale nadal widnieje w licznych przewodnikach turystycznych jako jedna z atrakcji turystycznych Gminy Przemęt i ogólnie Przemęckiego Parku Krajobrazowego.


 

Dodaj komentarz

 • Komentarze naruszające w oczywisty sposób dobry obyczaj będą usuwane.
 • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu, przenet.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
 • Kod antyspamowy
  Odśwież

  Kino Leszno

  Reklama
  Reklama

  Znajdź na stronie

  Kursy walut
  Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
  NBP 2019-02-22
  USD 3,8242 -0,01%
  EUR 4,3387 +0,15%
  CHF 3,8225 +0,14%
  GBP 4,9787 -0,36%
  Wspierane przez Money.pl
  Pogoda
  Money.pl - Kliknij po więcej
  24 lutego 2019
  Źródło: MeteoGroup