DZIŚ JEST: NIEDZIELA, 24.02. 2019
PRZYŁĄCZ SIĘ
Reklama
Reklama
Reklama

Sonda

Czy na terenie Gminy Przemęt powinna powstać farma elektorwni wiatrowych?
 
Która droga zasługuje waszym zdaniem na miano najgorszej?
 

Rusza nabór do Wojsk Obrony Terytorialnej w Wielkopolsce. Na pierwszy ogień bataliony w Lesznie i Śremie

WOT zaistniały z dniem 1 stycznia, 2017 roku, jednak nie we wszystkich regionach w tym samum czasie. Właśnie rozpoczęło się formowanie 12 Wielkopolskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej, na którą złożą się bataliony w Poznaniu, Dolaszewie k. Piły, Turku, Śremie oraz Lesznie.

Jednak pododdziały również tak jak całe WOT nie będą formowane jednocześnie. Jako pierwsze poza oczywiście dowództwem sformowane zostaną bataliony w Lesznie i Śremie.

Te dwa bataliony będą odpowiadać za 14 powiatów: leszczyński, kościański, wolsztyński, grodziski, gostyński, śremski, rawicki, jarociński, pleszewski, kępiński, średzki, ostrzeszowski i krotoszyński.

Chętni do wstąpienia w szeregi WOT już teraz mogą starać się o przyjęcie do służby. Do chwili, gdy rozpocznie się formowanie następnych batalionów w Poznaniu, Dolaszewie i Turku, bataliony w Śremie i Lesznie będą przyjmowały ochotników nie tylko z powiatów swojego rejonu odpowiedzialności, ale także całego województwa wielkopolskieg

Zadanie Terytorialsów w czasie pokoju to przede wszystkim pomoc lokalnej ludności np. w czasie klęsk żywiołowych, akcji ratowniczych czy poszukiwawczych.

WOT przygotowywane są również do działań w czasie wojny, będą wówczas odpowiedzialne za wspieranie wojsk operacyjnych w strefie bezpośrednich działań bojowych, a poza nimi Terytorialsi będą stanowić główna siłę.

O przyjęcie w szeregi WOT mogą ubiegać się osoby, które do tej pory nie miały do czynienia ze służbą wojskową oraz rezerwiści. Pierwszym krokiem, jaki należy uczynić, to kontakt z właściwą Wojskową Komendą Uzupełnień, dla naszego regiony jest to WKU w Nowym Tomyślu, lub Lesznie. Pozostałe WKU znajdują się w: Poznaniu, Kaliszu, Koninie i Pile. WKU można, ale nie trzeba odwiedzać osobiście, gdyż podstawowe informacje znajdują się na stronach internetowych. Informacje można też uzyskać telefonicznie.

Foto. WOT


 

Dodaj komentarz

 • Komentarze naruszające w oczywisty sposób dobry obyczaj będą usuwane.
 • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu, przenet.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
 • Kod antyspamowy
  Odśwież

  Kino Leszno

  Reklama
  Reklama

  Znajdź na stronie

  Kursy walut
  Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
  NBP 2019-02-22
  USD 3,8242 -0,01%
  EUR 4,3387 +0,15%
  CHF 3,8225 +0,14%
  GBP 4,9787 -0,36%
  Wspierane przez Money.pl
  Pogoda
  Money.pl - Kliknij po więcej
  24 lutego 2019
  Źródło: MeteoGroup