DZIŚ JEST: NIEDZIELA, 24.02. 2019
PRZYŁĄCZ SIĘ
Reklama
Reklama
Reklama

Sonda

Czy na terenie Gminy Przemęt powinna powstać farma elektorwni wiatrowych?
 
Która droga zasługuje waszym zdaniem na miano najgorszej?
 

Amator cudzych pieniędzy

W sobotnie popołudnie do wolsztyńskiej jednostki policji wpłynęło zgłoszenie dotyczące kradzieży portfela z pieniędzmi należącego do mieszkańca Osłonina.

14.07.2018 r. ok.godz. 16:00 dyżurny KPP w Wolsztynie otrzymał zgłoszenie kradzieży portfela z pieniędzmi orz kartami płatniczymi należącego do mieszkańca Osłonina. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy Posterunku Policji z Przemętu. Mundurowi w rozmowie z pokrzywdzonym ustalili, że portfel został skradziony kilka godzin wcześniej z jego domu. W portfelu znajdowały się trzy karty płatnicze oraz gotówka – 400 złotych i 80 euro.

Policjanci w rozmowie z mężczyzną i jego żoną ustalili, że na terenie ich posesji w związku z wykonywanymi pracami porządkowymi często przebywa ich znajomy, 51-letni mieszkaniec Osłonina. Mężczyzna pojawił się również tego dnia, lecz po chwili niespodziewanie opuścił posesję. Mundurowi postanowili wyjaśnić zachowanie mężczyzny, a także sprawdzić czy miał on jakikolwiek związek z kradzieżą.

Bardzo szybko dotarli do jego domu. Mężczyzna był zdenerwowany i wyraźnie zaskoczony widokiem policjantów. Jego zachowanie wskazywało, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Potwierdziło późniejsze badanie alkotestem, które wykazało stan nietrzeźwości 0,60 mg/l (1,26 promila). Mundurowi wezwali go do dobrowolnego wydania rzeczy pochodzących z kradzieży. W efekcie policjanci odzyskali portfel i karty płatnicze oraz gotówkę. Amator cudzej własności przyznał się do kradzieży, wyjaśnił też, że stracił 130 złotych kupując alkohol.

W sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze. W następstwie zarzutu, jaki usłyszy mężczyzna może ponieść karę, której górna granica to nawet 5 lat więzienia.
źródło: KPP Wolsztyn


 

Dodaj komentarz

 • Komentarze naruszające w oczywisty sposób dobry obyczaj będą usuwane.
 • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu, przenet.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
 • Kod antyspamowy
  Odśwież

  Kino Leszno

  Reklama
  Reklama

  Znajdź na stronie

  Kursy walut
  Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
  NBP 2019-02-22
  USD 3,8242 -0,01%
  EUR 4,3387 +0,15%
  CHF 3,8225 +0,14%
  GBP 4,9787 -0,36%
  Wspierane przez Money.pl
  Pogoda
  Money.pl - Kliknij po więcej
  24 lutego 2019
  Źródło: MeteoGroup