DZIŚ JEST: NIEDZIELA, 24.02. 2019
PRZYŁĄCZ SIĘ
Reklama
Reklama
Reklama

Sonda

Czy na terenie Gminy Przemęt powinna powstać farma elektorwni wiatrowych?
 
Która droga zasługuje waszym zdaniem na miano najgorszej?
 

Zatrzymany z usiłowanie obcowania płciowego z nieletnią

Od informacji o możliwości popełnienia przestępstwa na tle seksualnym rozpoczęły się poniedziałkowe działania wolsztyńskich policjantów, których finałem okazało się zatrzymanie 49-letniego mieszkańca gminy Przemęt. Mężczyzna na jednym z portali internetowych umówił się z małoletnią proponując jej kontakt seksualny.

12.03.2018 r. ok. godz. 11:30 do KPP w Wolsztynie zgłosił się mężczyzna, który poinformował, że na jednym z portali internetowych, podając się za 14-letnią dziewczynkę nawiązał kontakt z mężczyzną, który zaproponował mu spotkanie w celach seksualnych. Podczas czatu podający się za nastolatkę wolsztynianin oraz jego rozmówca ustalili miejsce spotkania oraz szczegóły umożliwiające im wzajemne rozpoznanie się. Do schadzki miało dojść na ul. Żeromskiego w Wolsztynie.

Poinformowani o wszystkim policjanci obserwowali wskazany rejon miasta. W trakcie prowadzonych działań policjanci zauważyli auto, którym poruszał się domniemany sprawca. Mężczyzna kilkukrotnie pojawił się w umówionym miejscu, a następnie odjechał w kierunku centrum miasta.

Policjanci zatrzymali go po chwili na ul. Przemysłowej. Podczas legitymowania ustalono, że to 49-letni mieszkaniec gminy Przemęt. W samochodzie, którym jechał znaleziono między innymi prezerwatywy oraz kilka opakowań środków wspomagających potencję. Podczas wstępnej rozmowy mężczyzna przyznał, że nawiązał kontakt z nieznaną mu nastolatką. Równocześnie próbował przekonać policjantów, że planowanego spotkania nie traktował poważnie. Policjanci dysponując zapisem rozmowy na czacie internetowym oraz propozycji seksualnych złożonych przez mężczyznę nie dali wiary w jego wyjaśnienia decydując o jego zatrzymaniu.

Zanim jednak mężczyzna trafił do siedziby wolsztyńskich funkcjonariuszy, z uwagi na zgłaszane dolegliwości przewieziony został do wolsztyńskiego szpitala. Po udzieleniu mu niezbędnej pomocy, jeszcze tego samego dnia osadzono go w policyjnym areszcie.

Następnego dnia mężczyzna został przesłuchany. Podczas podjętych przez policjantów czynności zabezpieczono trzy telefony komórkowe, trzy laptopy, tablet, notebook, oraz kartę pamięci. Prokurator Rejonowy w Wolsztynie zastosował wobec mężczyzny środek w postaci dozoru policji.

Kara z jaką musi liczyć się mężczyzna to 2 lata więzienia.

źródło: KPP Wolsztyn


 

Dodaj komentarz

 • Komentarze naruszające w oczywisty sposób dobry obyczaj będą usuwane.
 • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu, przenet.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
 • Kod antyspamowy
  Odśwież

  Kino Leszno

  Reklama
  Reklama

  Znajdź na stronie

  Kursy walut
  Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
  NBP 2019-02-22
  USD 3,8242 -0,01%
  EUR 4,3387 +0,15%
  CHF 3,8225 +0,14%
  GBP 4,9787 -0,36%
  Wspierane przez Money.pl
  Pogoda
  Money.pl - Kliknij po więcej
  24 lutego 2019
  Źródło: MeteoGroup