DZIŚ JEST: NIEDZIELA, 24.02. 2019
PRZYŁĄCZ SIĘ
Reklama
Reklama
Reklama

Sonda

Czy na terenie Gminy Przemęt powinna powstać farma elektorwni wiatrowych?
 
Która droga zasługuje waszym zdaniem na miano najgorszej?
 

Zarzuty za przywłaszczenie i paserstwo telefonu

Zagubiony w listopadzie ubiegłego roku telefon trafił do rąk nastolatka z gminy Wielichowo. Mężczyzna skuszony atrakcyjną ceną kupił go wiedząc, że nie jest własnością sprzedających. W efekcie usłyszał zarzut zagrożony karą nawet pięcioletniego więzienia. Zarzuty przywłaszczenia cudzej rzeczy usłyszeli trzej kolejni młodzi mężczyźni.

Zarzutami popełnienia przestępstw przez kilku młodych mężczyzn zakończyło się wszczęte przez policjantów z Przemętu postępowanie, którego zaczątkiem było zdarzenie z listopada ubiegłego roku. Trzej nastolatkowie – mieszkańcy gminy Wielichowo – przebywając na terenie Górska znaleźli telefon Samsung Galaxy Xcover 4 wraz z etui i 50-złotywym banknotem. Zgodnie z tym, co wspólnie postanowili, kartę SIM oraz etui wyrzucili, gotówkę podzielili między siebie, natomiast telefon zabrał ze sobą jeden z nich.

Po pewnym czasie mężczyzna zaproponował sprzedaż telefonu swemu znajomemu. Smartfon, którego wartość rynkowa oscylowała na poziomie około 1200 złotych trafił do rąk nowego właściciela za … 180 złotych. Nastolatek wiedząc, że telefon został znaleziony i nie należał do sprzedającego szukał w Internecie sposobów na to, jak uniknąć jego identyfikacji w przypadku dalszego użytkowania. Podjęte zabiegi nie dały jednak rezultatu i bardzo szybko policjanci ustalili, gdzie znajduje się urządzenie, którego utratę zgłoszono zaledwie kilka dni wcześniej.

Właściciel telefonu – mieszkaniec Moch – początkowo będąc przekonany, że zagubionego telefonu nie uda się odzyskać zgłosił fakt jego utraty dopiero w styczniu.

Funkcjonariusze PP w Przemęcie odzyskali telefon, który wrócił już do swojego właściciela. W trakcie przesłuchań ustalili, że młodzieńcy podzielili między siebie kwotę uzyskaną z jego sprzedaży. Trzech młodych mężczyzn, którzy go znaleźli i nie dopełnili obowiązku zwrotu w ustawowym terminie usłyszało zarzut przywłaszczenia sankcjonowany grzywną lub pozbawieniem wolności do roku.

Z karą musi liczyć się również mężczyzna, który kupił telefon, wiedząc że został uzyskany za pomocą czynu zabronionego. W jego przypadku sankcją może być nawet pozbawienie wolności od 3 miesięcy do 5 lat.
źródło: KPP Wolsztyn


 

Dodaj komentarz

 • Komentarze naruszające w oczywisty sposób dobry obyczaj będą usuwane.
 • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu, przenet.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
 • Kod antyspamowy
  Odśwież

  Kino Leszno

  Reklama
  Reklama

  Znajdź na stronie

  Kursy walut
  Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
  NBP 2019-02-22
  USD 3,8242 -0,01%
  EUR 4,3387 +0,15%
  CHF 3,8225 +0,14%
  GBP 4,9787 -0,36%
  Wspierane przez Money.pl
  Pogoda
  Money.pl - Kliknij po więcej
  24 lutego 2019
  Źródło: MeteoGroup