DZIŚ JEST: NIEDZIELA, 24.02. 2019
PRZYŁĄCZ SIĘ
Reklama
Reklama
Reklama

Sonda

Czy na terenie Gminy Przemęt powinna powstać farma elektorwni wiatrowych?
 
Która droga zasługuje waszym zdaniem na miano najgorszej?
 

Policjanci uratowali 69-letniego mężczyznę z Nowej Wsi

Determinacja funkcjonariuszy Posterunku Policji w Przemęcie przełożyła się na podjęcie działań, które prawdopodobnie uratowały życie mieszkańcowi Nowej Wsi. Niewidziany od kilkunastu dni mężczyzna znaleziony został w swoim domu w stanie zagrażającym jego życiu. Wezwany na miejsce lekarz w związku z podejrzeniem hipoglikemii zadecydował o przetransportowaniu nieprzytomnego mężczyzny do szpitala w Wolsztynie.

17.01.2018 r. funkcjonariusze Posterunku Policji w Przemęcie zostali poinformowani przez pracownicę miejscowego Ośrodka Pomocy Społecznej o mieszkańcu Nowej Wsi, który od kilkunastu dni nie był widziany przez sąsiadów.

Policjanci pojechali pod wskazany adres, aby na miejscu zweryfikować zgłoszenie. Dom należący do mieszkającego samotnie 69-letniego mężczyzny był zamknięty, a na pukanie do drzwi nikt nie odpowiadał. Mundurowi w rozmowie z sąsiadami i mieszkańcami najbliżej położonych ulic, jak również personelem sklepu w którym zazwyczaj zaopatrywał się mężczyzna potwierdzili, że od dłuższego czasu nie był widziany poza domem.

W tej sytuacji zapadła decyzja o siłowym wejściu do domu. Policjanci po pokonaniu zabezpieczeń drzwi frontowych weszli do środka i w jednym z pomieszczeń zastali leżącego na łóżku, nieprzytomnego mężczyznę. Na miejsce natychmiast wezwano Zespół Ratownictwa Medycznego z Wolsztyna. Lekarz z uwagi na niski poziom cukru we krwi stwierdził u mężczyzny podejrzenie hipoglikemii i zadecydował o przetransportowaniu go do wolsztyńskiego szpitala.

Mężczyzna otrzymał pomoc, której ewidentnie potrzebował. Stało się to za sprawą osób, które zwróciły uwagę na to, że od pewnego czasu nie był widziany poza domem oraz dzięki determinacji funkcjonariuszy Posterunku Policji z Przemętu.

W okolicznościach w jakich się znalazł ważna była każda chwila. Zagrożeniem dla mężczyzny poza dolegliwościami zdrowotnymi był również brak ogrzewania i energii elektrycznej przekładające się na chłód, jaki panował w domu. Jak się okazało pomoc nadeszła w samą porę.
źródło: KPP Wolsztyn

 

 


 

Dodaj komentarz

 • Komentarze naruszające w oczywisty sposób dobry obyczaj będą usuwane.
 • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu, przenet.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
 • Kod antyspamowy
  Odśwież

  Kino Leszno

  Reklama
  Reklama

  Znajdź na stronie

  Kursy walut
  Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
  NBP 2019-02-22
  USD 3,8242 -0,01%
  EUR 4,3387 +0,15%
  CHF 3,8225 +0,14%
  GBP 4,9787 -0,36%
  Wspierane przez Money.pl
  Pogoda
  Money.pl - Kliknij po więcej
  24 lutego 2019
  Źródło: MeteoGroup