DZIŚ JEST: PONIEDZIAŁEK, 23.07. 2018
PRZYŁĄCZ SIĘ
Reklama
Reklama
Reklama

Sonda

Czy na terenie Gminy Przemęt powinna powstać farma elektorwni wiatrowych?
 
Która droga zasługuje waszym zdaniem na miano najgorszej?
 Starkowo - Zatrzymano sprawcę kradzieży w włamaniem

Przedstawieniem zarzutów skutkujących nawet wieloletnim więzieniem zakończyły się kilkumiesięczne działania wolsztyńskich policjantów prowadzone w sprawie kradzieży z włamaniem do domku letniskowego w Starkowie.

06.11.2017r. policjanci Wydziału Kryminalnego KPP w Wolsztynie przedstawili zarzuty dotyczące włamania do domku letniskowego w Starkowie, kradzieży kluczyków samochodowych oraz kradzieży z włamaniem do Hyundaia Santa Fe 25-letniemu mieszkańcowi województwa dolnośląskiego.

Sprawa miała swój początek 13 sierpnia bieżącego roku, kiedy do wolsztyńskiej komendy zgłosił się 49-letni mieszkaniec Lubina wypoczywający nad jeziorem w Starkowie. Mężczyzna poinformował, że padł ofiarą przestępcy, który włamał się do jego domku letniskowego, ukradł znajdujące się tam kluczyki samochodowe, a następnie odjechał jego Hyundaiem Santa Fe. Poniesione przez mężczyznę straty sięgnęły 30 000 złotych.

Policjanci wszczęli w tej sprawie postępowanie przygotowawcze. Informacja o przestępstwie trafiła też do wielu jednostek w kraju. Po dwóch dniach do KPP w Wolsztynie dotarła informacja, że auto zostało zlokalizowane przez zachodniopomorskich policjantów w okolicy Kołobrzegu. Samochód był zamknięty i nie posiadał żadnych widocznych uszkodzeń.

Od tej chwili działania prowadzone były równolegle przez wielkopolskich i zachodniopomorskich policjantów. Podczas oględzin samochodu policjanci z Kołobrzegu odnaleźli i zabezpieczyli ślady, które dawały szansę na ustalenie sprawcy przestępstwa. W tym samym czasie wolsztyńscy kryminalni na podstawie zebranego materiału wytypowali potencjalnego sprawcę. Bardzo szybko okazało się, że typowania policjantów i analiza zabezpieczonych śladów prowadziły do tej samej osoby - notowanego przez Policję za sprawą wcześniej popełnionych przestępstw, 25-letniego mieszkańca województwa dolnośląskiego.

Jego zatrzymanie było w tej sytuacji kwestią czasu. Trwające od sierpnia poszukiwania zakończono – 6 listopada. Policjanci KPP w Wolsztynie ustalili, że mężczyzna najprawdopodobniej przebywa na terenie Wielkopolski. Ten trop okazał się słuszny, jednak miejsce, w którym ostatecznie go zatrzymano zaskoczyło policjantów. Jak się okazało dwudziestopięciolatek przebywał … w ośrodku leczenia uzależnień niedaleko Poznania, gdzie zgłosił się na terapię już kilka dni po włamaniu.

Mężczyzna w swoich zeznaniach przyznał się do zarzucanych mu czynów. Tłumaczył, że jego zachowanie wynikało bezpośrednio z działania dopalaczy, pod wpływem których się znajdował. Uzależnienie od tych substancji – jak twierdził – doprowadziły go do podjęcia terapii.

Materiały sprawy niebawem trafią do sądu. Kara z jaka musi się liczyć to nawet 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Wolsztyn


Comments:

 

Kino Leszno

Reklama
Reklama
Reklama

Znajdź na stronie

Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2018-07-23
USD 3,6957 -0,57%
EUR 4,3262 -0,03%
CHF 3,7271 +0,19%
GBP 4,8500 +0,26%
Wspierane przez Money.pl
Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
23 lipca 2018
Źródło: MeteoGroup