DZIŚ JEST: PIĄTEK, 19.10. 2018
PRZYŁĄCZ SIĘ
Reklama
Reklama
Reklama

Sonda

Czy na terenie Gminy Przemęt powinna powstać farma elektorwni wiatrowych?
 
Która droga zasługuje waszym zdaniem na miano najgorszej?
 

Kierowcy ciężarówki i ciągnika z promilami

Poniedziałkowy poranek i południe na drogach gminy Przemęt okazały się być czasem zatrzymań nietrzeźwych kierujących. Nieodpowiedzialnym kierowcom dalszą jazdę udaremnili pełniący tego dnia służbę policjanci z Posterunku Policji w Przemęcie.

23.10.2017r. ok.godz. 07:00 policjanci z PP w Przemęcie patrolujący ulice Kaszczoru zatrzymali do kontroli kierującego ciężarowym Starem do przewozu mleka 61-letniego mieszkańca powiatu wschowskiego. Mężczyzna okazał się żądanymi dokumentami, które nie wzbudziły żadnych zastrzeżeń funkcjonariuszy. Inaczej sprawa przedstawiała się w odniesieniu do zachowania kierowcy. Mężczyzna był wyraźnie podenerwowany. Mundurowi, którzy wychwycili to, poddali kierującego rutynowemu badaniu alkotestem. Wynik badania wskazujący na stan nietrzeźwości - 0,30 mg/l (0,63 promila) wyjaśnił powód poirytowania mężczyzny zatrzymaniem go do kontroli.

W tej sytuacji o dalszej jeździe nie mogło być mowy, choć kierowca deklarował, że jego zamiarem było dojechanie do kilku kolejnych punktów, z których miał odebrać mleko. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy, a pojazd przekazany został wskazanej przez niego osobie.

Tego samego dnia, tuż po godzinie 12:00 policjanci kontrolujący ruch kołowy w Sączkowie zwrócili uwagę na jadący w ich kierunku ciągnik rolniczy. Kierujący pojazdem wyjechał z posesji, a następnie na widok radiowozu natychmiast zjechał na pobocze i zatrzymał się. Mundurowi postanowili sprawdzić, co jest powodem takiego właśnie zachowania. Podczas podjętej kontroli ustalili, że kierowcą ciągnika jest 50-letni mieszkaniec gminy Przemęt. Jego zachowanie wyraźnie wskazywało na to, że jest pod wpływem alkoholu. Dodatkowe sprawdzenie w policyjnej bazie danych pozwoliło na ustalenie, że mężczyznę obowiązuje sądowy zakaz kierowania pojazdami. Mężczyzna doprowadzony został do KPP w Wolsztynie. Tu na podstawie badania ustalono, że znajduje się w stanie nietrzeźwości – 0,93 mg/l (1,95 promila).

Policjanci w obu przypadkach wszczęli postępowania przygotowawcze. Po ich zakończeniu materiały wraz z wnioskami o ukaranie trafią do sądu. Obaj kierujący odpowiedzą za kierowanie pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości. Kierujący ciągnikiem dodatkowo poniesie odpowiedzialność za niestosowanie się do poleceń sądu. Kara to, odpowiednio do 2 i 3 lat pozbawienia wolności.
źródło: KPP Wolsztyn


 

Dodaj komentarz

 • Komentarze naruszające w oczywisty sposób dobry obyczaj będą usuwane.
 • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu, przenet.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
 • Kod antyspamowy
  Odśwież

  Kino Leszno

  Reklama
  Reklama
  Reklama

  Znajdź na stronie

  Kursy walut
  Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
  NBP 2018-10-18
  USD 3,7302 +0,48%
  EUR 4,2966 +0,07%
  CHF 3,7543 +0,23%
  GBP 4,8906 +0,23%
  Wspierane przez Money.pl
  Pogoda
  Money.pl - Kliknij po więcej
  19 października 2018
  Źródło: MeteoGroup