DZIŚ JEST: PONIEDZIAŁEK, 23.07. 2018
PRZYŁĄCZ SIĘ
Reklama
Reklama
Reklama

Sonda

Czy na terenie Gminy Przemęt powinna powstać farma elektorwni wiatrowych?
 
Która droga zasługuje waszym zdaniem na miano najgorszej?
 Na podwójnym gazie jechał odebrać dzieci ze szkoły

Policjanci z Przemętu zatrzymali w minioną środę nietrzeźwego kierowcę Fiata Punto. W trakcie kontroli mundurowi ustalili, że mężczyzna, w organizmie którego znajdowało się niemal 3 promile alkoholu jechał po dwójkę swoich dzieci.

04.10.2017r. ok.godz. 11:30 w Siekowie dzielnicowy Posterunku Policji w Przemęcie zwrócił uwagę na kierującego Fiatem Punto mężczyznę, który zjechał z drogi i zatrzymał się na parkingu przed miejscowym sklepem. Oku policjanta nie umknęło, że zachowanie kierowcy wskazuje na to, że może być pod wpływem alkoholu. Mężczyzna został wylegitymowany, dzięki czemu ustalono, że to 42-letni mieszkaniec Siekowa.

Podczas kontroli jego zachowanie oraz wyraźnie wyczuwalna woń alkoholu potwierdzały podejrzenia policjanta. Mężczyzna zapytany, czy spożywał alkohol tłumaczył, że pił ale dzień wcześniej. Ponadto - jak stwierdził - nie ma czasu na rozmowę, ponieważ … spieszy się do szkoły, aby odebrać z niej swoje dzieci.

Dzielnicowy doprowadził mężczyznę do Posterunku Policji w Przemęcie, gdzie poddał go badaniu alkotestem. Urządzenie wskazało wynik 1,33 mg/l (2,79 promila!). W tej sytuacji o dalszej jeździe nie mogło być mowy. Mężczyźnie na miejscu zatrzymano też prawo jazdy.

Dzięki interwencji podjętej przez dzielnicowego nie doszło do sytuacji, w której pijany kierowca ruszyłby w dalszą drogę, a następnie przewoził dzieci.

Materiały sprawy niebawem trafią do Sądu Rejonowego w Wolsztynie. Nieodpowiedzialnemu rodzicowi za jazdę w stanie nietrzeźwości grożą nawet 2 lata więzienia.

źródło: KPP Wolsztyn


Comments:

 

Kino Leszno

Reklama
Reklama
Reklama

Znajdź na stronie

Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2018-07-23
USD 3,6957 -0,57%
EUR 4,3262 -0,03%
CHF 3,7271 +0,19%
GBP 4,8500 +0,26%
Wspierane przez Money.pl
Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
23 lipca 2018
Źródło: MeteoGroup