DZIŚ JEST: PIĄTEK, 19.10. 2018
PRZYŁĄCZ SIĘ
Reklama
Reklama
Reklama

Sonda

Czy na terenie Gminy Przemęt powinna powstać farma elektorwni wiatrowych?
 
Która droga zasługuje waszym zdaniem na miano najgorszej?
 

Ukradli blisko tysiąc litrów oleju napędowego

Sceny niczym z kina akcji rozegrały się w minioną środę na drodze pomiędzy Mochami, a Wschową. Policjanci z Przemętu podjęli pościg za sprawcami kradzieży niemal tysiąca litrów oleju napędowego. Przestępcy pomimo tego, że początkowo udało się im uciec, finalnie zostali zatrzymani na terenie województw dolnośląskiego i lubuskiego.

28.09.2017r. w dwóch miejscowościach na terenie województw dolnośląskiego i lubuskiego policjanci Wydziału Kryminalnego KPP w Wolsztynie zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o kradzież wartego niemal 4.500 złotych oleju napędowego, do której doszło na jednej ze stacji paliw w Wolsztynie.

Do zdarzenia będącego podstawą działań policjantów doszło dzień wcześniej – 27 września wieczorem. Około godziny 19:00 dyżurny KPP w Wolsztynie otrzymał informację o kradzieży 990 litrów oleju napędowego, której dokonali dwaj młodzi mężczyźni poruszający się Audi A4. Z relacji osoby, która zgłosiła kradzież oraz na podstawie informacji zebranych przez policjantów na miejscu przestępstwa ustalono, że mężczyźni zatankowali paliwo do zbiornika na przyczepie samochodowej, a następnie odjechali nie płacąc za nie. Incydent, jako pierwszy zauważył jeden z pracowników stacji, który ruszył za nimi w pościg. Niestety, po kilku kilometrach mężczyznom, którzy skręcili w kierunku Wschowy udało się uciec.

Informacja o złodziejach trafiła do policjantów z Przemętu. Ci dostrzegli jadące z dużą prędkością Audi w okolicy Moch. Kierujący samochodem mężczyzna nie zareagował na sygnały nakazujące zatrzymanie. Powodując zagrożenie dla innych uczestników ruchu kontynuował ucieczkę raz prawym, raz lewym pasem jezdni uniemożliwiając w ten sposób policjantom wyprzedzenie go.

Po kilkunastu kilometrach kierowca Audi próbując zgubić pościg, gwałtownie skręcił w drogę gruntową. Dalsza jazda w tych warunkach okazała się karkołomna. W jej następstwie zerwał się zaczep łączący auto z przyczepą i ta wylądowała w przydrożnym rowie. Policjanci gwałtownie hamując uniknęli najechania na niespodziewaną przeszkodę, jednak ta chwila zwłoki pozwoliła przestępcom na skuteczną ucieczkę.

Mundurowi mimo to, nie dali za wygraną. Zabezpieczyli przyczepkę wraz z paliwem i poddali ją oględzinom. Równolegle, próbując ustalić dane właściciela samochodu, sprawdzili w bazie danych jego numer rejestracyjny. Bardzo szybko okazało się, że tablice nie pochodzą z Audi, a z Toyoty i jak później ustalono zostały skradzione jej właścicielowi w okolicy Komorówka. Odpowiedzi dotyczącej tego, kto jest właścicielem przyczepy nie dostarczyły też jej niemieckie tablice rejestracyjne.

Mundurowi ponownie przyjrzeli się przyczepie zwracając tym razem uwagę na przyklejoną w kilku miejscach taśmę izolacyjną. Jak się okazało naklejona taśma maskowała logo firmy z Głogowa zajmującej się wypożyczaniem przyczep.

Te ustalenia zaprowadziły policjantów na teren województwa dolnośląskiego, a następnie również lubuskiego. Zaangażowani w sprawę funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego następnego dnia zatrzymali 29-letniego mieszkańca gminy Sława i jego o trzy lata młodszego kompana – mieszkańca gminy Głogów.

Obaj mężczyźni w piątek – 29 września usłyszeli zarzuty kradzieży oleju napędowego. Dodatkowo kierujący pojazdem odpowie za niezatrzymanie się na wyraźne polecenie policjanta oraz szereg popełnionych w trakcie jazdy wykroczeń. Górna granica kary w tym przypadku to nawet 5 lat więzienia.
źródło: KPP Wolsztyn


 

Dodaj komentarz

 • Komentarze naruszające w oczywisty sposób dobry obyczaj będą usuwane.
 • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu, przenet.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
 • Kod antyspamowy
  Odśwież

  Kino Leszno

  Reklama
  Reklama
  Reklama

  Znajdź na stronie

  Kursy walut
  Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
  NBP 2018-10-18
  USD 3,7302 +0,48%
  EUR 4,2966 +0,07%
  CHF 3,7543 +0,23%
  GBP 4,8906 +0,23%
  Wspierane przez Money.pl
  Pogoda
  Money.pl - Kliknij po więcej
  19 października 2018
  Źródło: MeteoGroup