DZIŚ JEST: PIĄTEK, 19.12. 2014
PRZYŁĄCZ SIĘ

Reklama

Sonda

Czy na terenie Gminy Przemęt powinna powstać farma elektorwni wiatrowych?
 
Czy coroczny Festyn Nad Jeziorem Przemęckim powinien wrócić do Wielenia?
 
Zrezygnował/zrezygnowała byś z dojazdu do pracy własnym samochodem gdyby transport publiczny PKP PKS był lepiej zorganizowany?
 
Która droga zasługuje waszym zdanie na miano najgorszej?
 

III Memoriał im. Zbigniewa Pohla

III Memoriał im. Zbigniewa Pohla już za nami. Dwa miesiące intensywnych przygotowań, zaangażowanie dużej ilości osób, wsparcie ze strony sponsorów i Urzędu Gminy w Przemęcie i stało się. 220 zawodników z 12 klubów ( UKS Junior w Lipnie, UKS Olimp Nowa Sól, MKS Juvenia Wrocław, UKS Judo Tuliszków, UKS Ippon Jarocin, BUDO Lubięcin, UKS Sparta Sława, UKS Olimpia Poznań, UKS Łokietek Poznań, KS MaKo Judo Wrocław, UKS Gimnazjon Suchy Las oraz UKS Pohl Judo Przemęt) zawalczyło na trzech matach przy wsparciu rodzin, kibiców i trenerów. Emocji mnóstwo, uśmiechy na twarzach dekorowanych judoków nie pozostawiały wątpliwości turniej należy zaliczyć do udanych.


Więcej…

 

Za parę "listków" do paki?

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Lesznie zatrzymali mieszkańca gminy Włoszakowice w związku z posiadaniem narkotyków. Za popełnione przestępstwo z Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii Odpowie przed Sądem.


Więcej…

 

Nie zatrzymał się do kontroli. Nie widział?

W poniedziałkowy poranek policjanci wolsztyńskiej drogówki kontrolując ruch drogowy w Kębłowie dali sygnał do zatrzymania kierowcy osobowego Renaulta, który jechał z nadmierna prędkością. Mężczyzna nie zastosował się do kontroli i odjechał w kierunku Starego Widzimia. Mundurowi po krótkim pościgu zatrzymali amatora szybkiej jazdy.


Więcej…

 

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 48-letnia kobieta, mieszkanka Bukówca Górnego której zaginięcie zgłosiła zaniepokojona rodzina.


Więcej…

 

Wójt Włoszakowic przegrał w NSA

Wójt Włoszakowic przegrał proces w Naczelnym Sądzie Administracyjnym. Sprawa dotyczyła utrudniania jednemu z mieszkańców Gminy dostęp do informacji dotyczących finansów samorządu.


Więcej…

 

Śmigielska Kolejka Wąskotorowa stoi przed ogromną szansą

Pomóżcie wygrać śmigielskiej kolejce w plebiscycie "Kolej 2022". Jeśli Śmigielska wąskotorówka zbierze największą liczbę głosów, otrzyma duże dofinansowanie na prace rewitalizacyjne. Jest to ogromna szansa dla uatrakcyjnienia regionu turystycznie, ale też dla wielu ułatwienie w dojazdach do pracy, szkół czy na uczelnie.


Więcej…

 


 

Niekończąca się opowieść w Perkowie

Już 15 października miały zakończyć się wszelkie pracę w Perkowie, tymczasem jest już prawie miesiąc opóźnienia. W terminie gdy prace miały zostać zakończone, chodniki jeszcze były rozgrzebane, asfalt dopiero co zdarty i jakoś końca nie widać.


Więcej…

 

Co widać i czego nie widać

W ekonomii każdy czyn, zwyczaj, prawo lub instytucja nie pociąga zwykle jednego a wiele następstw. Z nich jedne są natychmiastowe – t e w i d a ć , inne pojawiają się stopniowo – t y c h n i e w i d a ć . Dobrze, kiedy możemy je p r z e w i d z i e ć . Między złym a dobrym ekonomistą jest tylko jedna różnica: pierwszy dostrzega i bierze pod uwagę skutki w i d o c z n e i bezpośrednie, drugi przewiduje również o d l e g ł e .


Więcej…

 

Wiata Grillowa w Osłoninie

W miejscowości Osłonin zrealizowano projekt pod nazwą. „Zagospodarowanie terenu na miejsce spotkań – budowa wiaty grillowej” w ramach IV edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś”. W ramach inwestycji zbudowano wiatę grillową (fundamenty oraz konstrukcję i pokrycia dachu wiaty grillowej).


Więcej…

 

Znajdź na stronie

Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2014-12-18
USD 3,4428 +1,47%
EUR 4,2365 +0,19%
CHF 3,5190 -0,05%
GBP 5,3793 +0,89%
Wspierane przez Money.pl
Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
19 grudnia 2014
Źródło: MeteoGroup