DZIŚ JEST: SOBOTA, 31.01. 2015
PRZYŁĄCZ SIĘ

Reklama

Sonda

Czy na terenie Gminy Przemęt powinna powstać farma elektorwni wiatrowych?
 
Czy coroczny Festyn Nad Jeziorem Przemęckim powinien wrócić do Wielenia?
 
Zrezygnował/zrezygnowała byś z dojazdu do pracy własnym samochodem gdyby transport publiczny PKP PKS był lepiej zorganizowany?
 
Która droga zasługuje waszym zdanie na miano najgorszej?
 

Darmowy przejazd pociągiem retro

Parowozownia Wolsztyn szykuje się do rozpoczęcia sezonu, który będzie trudny, ale także przełomowy. Po bardzo trudnym roku 2014, w którym przez 9 miesięcy nie prowadzono ruchu planowego pociągów z parowozami nadchodzi okres, w którym nastąpi zmiana zasad działania parowozowni i pasażerowie znów będą mogli cieszyć się z uruchamianych częściej lokomotyw.


Więcej…

 

Czołowe zderzenie w Kaszczorze

W niedzielę w godzinach popołudniowych w Kaszczorze kierujący Fiatem młody mężczyzna, mieszkaniec Wijewa na prostym odcinku drogi źle ocenił możliwoś wyprzedzania i doprowadził do czołowego zderzenia z jadącym z przeciwka samochodem prowadzonym przez mieszkankę Leszna.


Więcej…

 

Zatrzymany za posiadanie tytoniu

Funkcjonariusze Wydziału Realizacji Urzędu Kontroli Skarbowej z Poznania i Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie zatrzymali mieszkańca Wolsztyna, na posesji którego zabezpieczono ponad 70 kilogramów tytoniu bez znaków akcyzy.


Więcej…

 

Stłuczka w Błotnicy

W poniedziałkowe popołudnie Policja zostali powiadomieni o kolizji do której doszło na skrzyżowaniu ulic Zachodniej i Wiejskiej w Błotnicy. Jak ustalono sprawcą zdarzenia był kierowca Opla Astry, który wymusił pierwszeństwo.


Więcej…

 

Cmentarze w Internecie

Nowoczesne technologie upakowane w smartfonach, tabletach, kamerach czy aparatach cyfrowych znajdują coraz to bardziej niespodziewane zastosowania, nie tylko do tego czego zostały zaprojektowane. Często ułatwiają pracę i ogólnie wiele sfer życia i nauki, m.in. w poszukiwaniach genealogicznych, które stały się bardzo popularnym hobby. Ostatni popularne w USA stało się katalogowanie grobów w celu ułatwienia poszukiwań przodków i krewnych.


Więcej…

 

Wolsztyńska parowozownia - Reaktywacja

26 marca na wielkopolskie szlaki powrócą planowe, regularne pociągi prowadzone parowozami z Wolsztyna. Zostaną one uruchomione w ramach nowej, marki turystycznej WolTur, we współpracy Instytutu Rozwoju i Promocji Kolei m.in. z PKP Cargo i Przewozami Regionalnymi.


Więcej…

 

Powiat do likwidacji?

Wielu polityków zastanawia się, w jaki sposób zmniejszyć dług publiczny. Niektórzy z nich skłaniają się ku likwidacji powiatów. Według prognoz w ciągu dwóch dekad z powodu niżu demograficznego i migracji większość regionów gwałtownie się wyludni. Spowoduje to znaczne zubożenie lokalnych społeczeństw, problemy z utrzymaniem infrastruktury, konieczność rezygnacji z wielu inwestycji.


Więcej…

 

Miedzi a nie miedz

Nieznani sprawcy postanowili, że jednak wolą miedź i zerwali miedziane rynny z budynku dawnego zboru ewangelickiego w Kaszczorze. Straty oszacowano na około tysiąc złotych. Właścicielem dawnego zboru jest gmina Przemęt.


Więcej…

 

Pożar w Przemęcie

W sobotę, nad ranem o godzinie 4:54 strażacy zostali powiadomieni o pożarze domu na rynku w Przemęcie. Na miejsce zadysponowano sześć wozów strażackich. Dwa wozy OSP Przemęt, po jednym z OSP Kaszczor i OSP Mochy oraz znów dwa JRG Wolsztyn.


Więcej…

 

Damski bokser aresztowany

Awantura domowa wywołana w miniony wtorek przez 18.letniego mieszkańca Kębłowa, który uderzył soją młodszą siostrę zakończyła się zatrzymaniem agresora w policyjnym areszcie.


Więcej…

 

Znajdź na stronie

Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2015-01-30
USD 3,7204 -0,57%
EUR 4,2081 -0,62%
CHF 4,0179 -2,02%
GBP 5,6089 -0,98%
Wspierane przez Money.pl
Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
31 stycznia 2015
Źródło: MeteoGroup