DZIŚ JEST: CZWARTEK, 31.07. 2014
PRZYŁĄCZ SIĘ
Reklama

Sonda

Czy na terenie Gminy Przemęt powinna powstać farma elektorwni wiatrowych?
 
Czy coroczny Festyn Nad Jeziorem Przemęckim powinien wrócić do Wielenia?
 
Zrezygnował/zrezygnowała byś z dojazdu do pracy własnym samochodem gdyby transport publiczny PKP PKS był lepiej zorganizowany?
 
Która droga zasługuje waszym zdanie na miano najgorszej?
 

Wypadek - wielkie maszyny mała ostrożność

Prace polowe i związana z nimi obsługa maszyn i urządzeń rolniczych niosą ze sobą wysoki stopień ryzyka wystąpienia urazów u obsługujących ich rolników. Niejednokrotnie wystarczy chwila nieuwagi, by ulec wypadkowi.


Więcej…

 

Czy dobre czasy jeszcze wrócą?

Wieleń umiera – takie głosy słychać coraz częściej w turystycznej miejscowości gminy Przemęt, która niegdyś cieszyła się równie dużą popularnością jak Boszkowo jeśli nie większą ze względu na odbywający się tam co roku na przełomie lipca i sierpnia festyn z udziałem największych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Zdaniem letników, sezonowych mieszkańców i restauratorów, od kilku lat systematycznie spada liczba gości a przyczynę tego upatrują w przeniesieniu festyny do stolicy gminy, czyli do Przemętu.


Więcej…

 

Zarośnięta atrakcja turystyczna

Jedną z największych, a jeśli brać pod uwagę rozmiary to największą atrakcją turystyczną Przemęckiego Parku Krajobrazowego jest Konwaliowy Szlak Kajakowy tak hucznie promowany przez Gminę Przemęt na różnego rodzaju targach turystycznych czy to w Poznaniu czy we Wrocławiu. Problem w tym, że szlak ten w sporej części co roku w sezonie letnim jest niedrożny.


Więcej…

 

Dziecko za kierownicą

Policjanci monitorujący teren jeziora lgińskiego w miniony poniedziałek 21 lipca zatrzymali do kontroli jadący środkiem drogi samochód osobowy. Jak się okazało pojazdem kierował 10-letni chłopiec.


Więcej…

 

Groził żonie i synowi. Trafił do aresztu

Awantura wywołana w miniony czwartek przez 41.letniego mieszkańca Barchlina, który groził pobiciem żonie i synowi zakończyła się zatrzymaniem agresora w areszcie. Mężczyznę obowiązywał zakaz zbliżania się do domowników, którego nie respektował terroryzując swych najbliższych.


Więcej…

 

Zwłoki leżały w zbożu

W Wilkowie Polskim rolnik podczas prowadzonych przez siebie prac polowych znalazł na polu ciało człowieka w całkowitym rozkładzie. Policja już zdołała ustalić tożsamość nieszczęśnika.


Więcej…

 

Policja odnalazła poszukiwaną 24-latkę

Dzisiaj, wschowska policja zakończyła intensywne poszukiwania młodej mieszkanki gminy Sława, która 11 lipca wyszła z domu i nie poinformowała najbliższych o swoich planach. W wyniku działań policji ustalono miejsce pobytu 24-latki, która świadomie zerwała kontakt z rodziną.


 

Zaginęła 24-latka

Wschowscy policjanci poszukują 24-letniej Barbary Grób z miejscowości Gola w gminie Sława. Młoda kobieta wyszła z domu 11 lipca przed godziną 12.00 nie informując najbliższych o swoich planach. 24-latka do dnia dzisiejszego nie wróciła do domu i nie nawiązała kontaktu z rodziną. Osoby, które posiadają informacje na temat zaginionej proszone są o kontakt ze wschowską Policją.


Więcej…

 

Zaorane Perkowo

Jeszcze nawet trzy miesiące mogą potrwają utrudnienia z przejazdem przez miejscowość Perkowo które jest totalnie rozkopane. Termin jaki przewidziany jest na zakończenie prac to 15 październik 2014, jeśli oczywiście wszystko pójdzie zgodnie z planem i bez opóźnień, a tu przecież nigdy nie wiadomo na co trafi się w ziemi.


Więcej…

 

Napromieniowane Włoszakowice

Jakieś anomalie elektromagnetyczne nękają klientów Włoszakowickiej Biedronki. W miejscu tym posłuszeństwa czerstwo odmawia samochodowa elektronika, która zaczyna wariować. Tyczy się to głownie nowoczesnych samochodów nafaszerowanych coraz to nowymi elektronicznymi gadżetami. Auta trzeba przepychać w inne miejsce, zdarza się że konieczne jest wezwanie lawety bo samochody nie chcą odpalać.


Więcej…

 

Stop agresji drogowej - nakabluj na pirata drogowego

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu uruchomiona została specjalna skrzynka kontaktowa poczty elektronicznej. Można na nią przesyłać nagrane filmy obrazujące nieprawidłowe zachowania kierowców.


Więcej…

 

Wybory Miss Sławskiej Plaży


 

Nadmiar oznaczeń lub ich brak

"W minionym tygodniu zamontowane zostały nowe, zaktualizowane drogowskazy prowadzące na wieżę widokową w Siekowie. Jak informuje Maciej Ratajczak z Gminnego Ośrodka Kultury w Przemęcie drogowskazy prowadzą na wieżę od Przemętu oraz od Sączkowa. Teraz już chyba każdy trafi do tej atrakcji turystycznej." Taki komunikat można przeczytać na stronie internetowej Gminy Przemęt


Więcej…

 

Boszkowo 2020 to chyba zła nazwa

Światło dzienne kolejny raz ujrzała gazeta o nazwie "Boszkowo 2020", tylko, że zawartość tego pisma ma mało wspólnego z Boszkowem. W ubiegłorocznym wydaniu na 32 stronach aż 12 było przeznaczone na reklamy, z pozostałych 20 jedynie na 4 stronach faktycznie było coś o Boszkowie. Na stronie tytułowej czytamy też „Gdzie zakwitają różowe konwalie” A gdzie zakwitają? Na Wyspie Konwaliowej która z całą pewnością nie jest w Boszkowie.


Więcej…

 

Reklama

Znajdź na stronie

Kursy walut
Money.pl - wiadomości, notowania, giełda, kursy walut
NBP 2014-07-31
USD 3,1094 +0,37%
EUR 4,1640 +0,30%
CHF 3,4225 +0,25%
GBP 5,2506 +0,11%
Wspierane przez Money.pl
Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
31 lipca 2014
Źródło: MeteoGroup