DZIŚ JEST: NIEDZIELA, 23.11. 2014
PRZYŁĄCZ SIĘ

Reklama

Sonda

Czy na terenie Gminy Przemęt powinna powstać farma elektorwni wiatrowych?
 
Czy coroczny Festyn Nad Jeziorem Przemęckim powinien wrócić do Wielenia?
 
Zrezygnował/zrezygnowała byś z dojazdu do pracy własnym samochodem gdyby transport publiczny PKP PKS był lepiej zorganizowany?
 
Która droga zasługuje waszym zdanie na miano najgorszej?
 

Wójt Włoszakowic przegrał w NSA

Wójt Włoszakowic przegrał proces w Naczelnym Sądzie Administracyjnym. Sprawa dotyczyła utrudniania jednemu z mieszkańców Gminy dostęp do informacji dotyczących finansów samorządu.


Więcej…

 

Śmigielska Kolejka Wąskotorowa stoi przed ogromną szansą

Pomóżcie wygrać śmigielskiej kolejce w plebiscycie "Kolej 2022". Jeśli Śmigielska wąskotorówka zbierze największą liczbę głosów, otrzyma duże dofinansowanie na prace rewitalizacyjne. Jest to ogromna szansa dla uatrakcyjnienia regionu turystycznie, ale też dla wielu ułatwienie w dojazdach do pracy, szkół czy na uczelnie.


Więcej…

 


 

Niekończąca się opowieść w Perkowie

Już 15 października miały zakończyć się wszelkie pracę w Perkowie, tymczasem jest już prawie miesiąc opóźnienia. W terminie gdy prace miały zostać zakończone, chodniki jeszcze były rozgrzebane, asfalt dopiero co zdarty i jakoś końca nie widać.


Więcej…

 

Co widać i czego nie widać

W ekonomii każdy czyn, zwyczaj, prawo lub instytucja nie pociąga zwykle jednego a wiele następstw. Z nich jedne są natychmiastowe – t e w i d a ć , inne pojawiają się stopniowo – t y c h n i e w i d a ć . Dobrze, kiedy możemy je p r z e w i d z i e ć . Między złym a dobrym ekonomistą jest tylko jedna różnica: pierwszy dostrzega i bierze pod uwagę skutki w i d o c z n e i bezpośrednie, drugi przewiduje również o d l e g ł e .


Więcej…

 

Wiata Grillowa w Osłoninie

W miejscowości Osłonin zrealizowano projekt pod nazwą. „Zagospodarowanie terenu na miejsce spotkań – budowa wiaty grillowej” w ramach IV edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś”. W ramach inwestycji zbudowano wiatę grillową (fundamenty oraz konstrukcję i pokrycia dachu wiaty grillowej).


Więcej…

 

Głównym poborcą podatkowym powinna być gmina

 


 

Jak długo można uruchamiać nową stronę internetową?

Blisko rok temu, a dokładniej 11 listopada 2013 r. w artykule Czy Gmina Przemęt uruchomi nową stronę? pisaliśmy o tym, że Gmina przygotowała, nową wersję oficjalnej strony Gminy Przemęt. Przygotowała i od prawie roku nie jest w stanie jej zaprezentować, chodź dociekliwi internauci zajdą ją bez problemu.


Więcej…

 

Ścieżka wokół Jeziora Dominickiego

W dniu 6 października 2014r. w Urzędzie Gminy Włoszakowice odbyło się spotkanie Wójta Gminy Włoszakowice i Starosty Leszczyńskiego. W spotkaniu uczestniczyli także pracownicy Starostwa Powiatowego w Lesznie: Naczelnik Wydziału Geodezji, Kartografii, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami oraz pracownicy Urzędu Gminy Włoszakowice: Podinspektor ds. gospodarki nieruchomościami i rolnictwa oraz geodeta.


Więcej…

 

Pożar w Górsku - Ogień gasiło 9 zastępów Straży Pożarnej

We wtorek 21 października w Górsku w gminie Przemęt wybuchł pożar zabudowań gospodarczych. Na miejsce zostały wysłane zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Wolsztynie oraz samochody gaśnicze z OSP Przemęt, Mochy, Kaszczor, Bucz, Kębłowo i Świętno.


Więcej…

 

Znajdź na stronie

Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2014-11-21
USD 3,3827 +0,44%
EUR 4,2088 -0,16%
CHF 3,5011 -0,24%
GBP 5,2904 +0,22%
Wspierane przez Money.pl
Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
23 listopada 2014
Źródło: MeteoGroup