DZIŚ JEST: NIEDZIELA, 29.11. 2015
PRZYŁĄCZ SIĘ
Reklama
Reklama
Reklama

Sonda

Czy na terenie Gminy Przemęt powinna powstać farma elektorwni wiatrowych?
 
Czy coroczny Festyn Nad Jeziorem Przemęckim powinien wrócić do Wielenia?
 
Zrezygnował/zrezygnowała byś z dojazdu do pracy własnym samochodem gdyby transport publiczny PKP PKS był lepiej zorganizowany?
 
Która droga zasługuje waszym zdanie na miano najgorszej?
 

Reklama

O krok od linczu za podpalenie w Solcu Nowym

W sobotnią noc dyżurny wolsztyńskiej jednostki policji otrzymał informację o pożarze stogu w Solcu Nowym. Policjanci, którzy z polecenia dyżurnego udali się na miejsce pożaru zatrzymali podejrzewanego o jego spowodowanie mężczyznę.


Więcej…

 

Na narty tuż pod nosem

Na dworze coraz chłodniej, w nocy pojawiają się przymrozki, a więc i sezon narciarski coraz bliżej. Śnieg leży już w wyższych partiach gór, biura turystyczne coraz intensywniej kuszą nas wyjazdami na narty do Austrii, Szwajcarii, Włoch, Słowacji czy też w nasze Polskie góry. Co jednak zrobić, gdy nie mamy ani czasu ani też pieniędzy na taki wyjazd?


Więcej…

 

Największy jeleń upolowany

W lasach Nadleśnictwa Włoszakowice upolowano największego jelenia w powojennej historii tegoż nadleśnictwa. Upolowany zwierze ważyło 184 kg, miało 11 lat, a jego poroże ważyło ponad 12,5 kg.


Więcej…

 

Konsultacje społecznie

Konsultacje społeczne mieszkańców gminy w ramach projektu „Partnerstwo Obszaru Funkcjonalnego dla wzmocnienia rozwoju i spójności społeczno-gospodarczej Aglomeracji Leszczyńskiej” dotyczące projektowanych ścieżek rowerowych.


Więcej…

 

Zwęglone ciało znaleźli w szalecie

W minioną sobotę w związku z zapowiadanym ochłodzeniem wolsztyńscy policjanci prowadzili kontrole miejsc pobytu osób bezdomnych. W trakcie podjętych czynności, na terenie ośrodków wypoczynkowych w Karpicku zauważyli tlący się dach budynku, w którym niegdyś znajdował się szalet. Na miejsce wezwano straż pożarną. Po zakończonej akcji gaśniczej okazało się, że wewnątrz budynku znajdują się zwęglone zwłoki.


Więcej…

 

Podpalacz z zarzutami

Policjanci Posterunku Policji w Przemęcie zakończyli wszczęte przed kilkoma miesiącami postępowanie w sprawie podpaleń trawy i stogów, do których doszło minionego lata w Kaszczorze. Czynności podjęte bezpośrednio po każdym z pożarów prowadziły do stwierdzenia, że nie były one przypadkowe, a wynikały z celowego działania człowieka.


Więcej…

 

Nowy nabytek w OSP Przemęt

9 listopada 2015 r. jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Przemęcie wzbogaciła się o nowy wóz strażacki MAN TGM 18.340. Samochód zakupiła po przeprowadzeniu przetargu Gmina Przemęt. Najkorzystniejsza ofertą była ta złożona przez Przedsiębiorstwo Specjalistyczne „BOCAR” sp. z o.o. z Korwinowa.


Więcej…

 

Święto Niepodległości w Przemęcie

Tegoroczne Święto Niepodległości w Przemęcie rozpoczęła uroczysta msza św. za Ojczyznę odprawiona w przemęckim kościele farnym. Stąd poczty sztandarowe, delegacje szkół, przedszkoli i organizacji społecznych oraz pozostali uczestnicy uroczystości, prowadzeni przez Gminną Młodzieżową Orkiestrę Dętą GOK Przemęt, przemaszerowali pod pomnik upamiętniający mieszkańców Ziemi Przemęckiej, którzy zginęli w walkach o wolność.


Więcej…

 

Brawura i bezmyślność na dwóch kołach

14-letniego mieszkańca gminy Przemęt kierującego motocyklem Honda 250 nie zatrzymał się do kontroli drogowej w Kaszczorze i podjął próbę ucieczki. Karkołomną jazdę zakończył na jednej z posesji na terenie miejscowości, gdzie bez powodzenia chciał ukryć się przed policjantami.


Więcej…

 

Kulturalny Autobus

W sobotę 31 października 2015 r. kolejny raz kursował Kulturalny Autobus, który zawiózł uczestników do jednostki wojskowej w Lesznie. Atrakcji nie brakowało.


Więcej…

 

Reklama
Reklama
Reklama

Znajdź na stronie

Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2015-11-27
USD 4,0333 +0,09%
EUR 4,2692 -0,17%
CHF 3,9172 -0,59%
GBP 6,0646 -0,20%
Wspierane przez Money.pl
Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
29 listopada 2015
Źródło: MeteoGroup