DZIŚ JEST: NIEDZIELA, 24.05. 2015
PRZYŁĄCZ SIĘ
Reklama
Reklama

Sonda

Czy na terenie Gminy Przemęt powinna powstać farma elektorwni wiatrowych?
 
Czy coroczny Festyn Nad Jeziorem Przemęckim powinien wrócić do Wielenia?
 
Zrezygnował/zrezygnowała byś z dojazdu do pracy własnym samochodem gdyby transport publiczny PKP PKS był lepiej zorganizowany?
 
Która droga zasługuje waszym zdanie na miano najgorszej?
 

Budowa nowej sieci telekomunikacyjne w Gminie Włoszakowice

Kilka dni temu w gminie Włoszakowice ruszyły prace związane z budową nowej sieci telekomunikacyjnej, obejmującej Włoszakowice, Grotniki, Bukówiec Górny i Krzycko Wielkie. Głównym wykonawcą inwestycji jest firma HFC Sp. z o.o., będąca inwestorem zastępczym dla firmy WEB Touch.


Więcej…

 

Nowe biura Gminnego Ośrodka Kultury

Od kilku dni Gminny Ośrodek Kultury w Przemęcie nie funkcjonuję jak do tej pory w budynku Urzędu Gmin, lecz we "własnym" obiekcie przy sali GOK gdzie od stycznia trwa remont całego obiektu.


Więcej…

 

Nowe surowsze przepisu

Od dziś, tj. od 18 maja zaczną obowiązywać nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe wykroczenia w ruchu drogowym, polegające w szczególności na kierowaniu pojazdem w stanie nietrzeźwości, powodowaniu zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, rażącym przekraczaniu dopuszczalnej prędkości czy kierowaniu pojazdem pomimo nieposiadania do tego stosownych uprawnień.


Więcej…

 

Śladami Barka z Piekła

Pod koniec kwietnia w Boszkowie oficjalnie oddano do użytku ścieżkę historyczno-przyrodniczą "Śladami Bartka z Piekła". Jest ona wspólnym dziełem Nadleśnictwa Włoszakowice i Stowarzyszenia Przyjaciół Boszkowa.


Więcej…

 

Droga Błocko - Przemęt jest już przejezdna

Zakończyły się remonty i w dniu 29 kwietnia 2015 r. dokonano odbioru mostów na drodze między miejscowościami Błocko - Przemęt. Decyzja o remoncie była narzucona przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Wolsztynie.


Więcej…

 

Klub Sportowy Pohl Judo Przemęt


 

Działka w Boszkowie wydzierżawiona na 10 lat

Dnia 30 kwietnia 2015 roku Starosta Leszczyński podpisał umowę oddania w najem na czas 10 lat działki o powierzchni 0,0612 ha leżącej nad Jeziorem Dominickim.


Więcej…

 

Stacja poezja nad wodą

1 maja 2015r. zespół Stacja Poezja dał koncert na scenie przy plaży Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie. Publiczność mogła wysłuchać poezji śpiewanej i piosenki autorskiej.


Więcej…

 

Narkotykowa kontrola drogowa

Policjanci Posterunku Policji w Przemęcie patrolujący w minioną środę Mochy zwrócili uwagę na jadącego ulicą Szkolną kierowcę Mazdy 626, który na widok radiowozu gwałtownie skręcił na jedną z posesji. Powód takiego zachowania wyjaśniło przeszukanie auta.


Więcej…

 

Jarmark Produktu Lokalnego 2015

Jak to dawniej bywało na Sławskim Rynku, pojawiły się stragany z rękodziełem, regionalnymi przysmakami, tradycyjnymi specjałami. Pajda chleba ze smalcem, wędliny i sery produkowane tradycyjnymi metodami, według starych receptur i wiele różnych specjałów, wyroby artystyczne od rękodzielników, twórców, przedsiębiorców.


Więcej…

 

Znajdź na stronie

Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2015-05-22
USD 3,6690 +0,23%
EUR 4,0980 +0,35%
CHF 3,9355 +0,24%
GBP 5,7447 +0,20%
Wspierane przez Money.pl
Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
24 maja 2015
Źródło: MeteoGroup