DZIŚ JEST: NIEDZIELA, 21.09. 2014
PRZYŁĄCZ SIĘ
Reklama

Sonda

Czy na terenie Gminy Przemęt powinna powstać farma elektorwni wiatrowych?
 
Czy coroczny Festyn Nad Jeziorem Przemęckim powinien wrócić do Wielenia?
 
Zrezygnował/zrezygnowała byś z dojazdu do pracy własnym samochodem gdyby transport publiczny PKP PKS był lepiej zorganizowany?
 
Która droga zasługuje waszym zdanie na miano najgorszej?
 

Konwaliowy Szlak Kajakowy jest już w całości drożny

Wielkopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w końcu oczyścił Kanał Błotnicki, chodź określenie "w końcu" jest trochę na wyrost. Wcześniej tego nie mógł zrobić z uwagi na zmienioną Ustawę o ochronie przyrody z 16 kwietnia 2004 r.która zakazuje wykaszania roślin z dnia i brzegów śródlądowych wód powierzchniowych w terminie od 1 marca do 15 sierpnia.


Więcej…

 

Pożar ciężarówki

We wtorek 9 września przed godziną 10 w Wijewie zapalił się samochód ciężarowy Mercedes Atego. Pożar objął kabinę i fragment skrzyni ładunkowej pojazdu. Pożar gasiły dwa zastępy straży pożarnej z Wijewa oraz jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie.


Więcej…

 

Bieg w Krainie Konwalii

Pierwszy Bieg w Krainie Konwalii za nami. Jak na pierwszą imprezę tego typu w Gminie Przemęt, która przewidywała 100 uczestników biegu wypadła bardzo dobrze jeśli chodzi o frekwencję. W biegu udział wzięło udział 81 biegaczek i biegaczy.


Więcej…

 

Ugodził brata nożem w brzuch

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji z Leszna zatrzymali 48 - letniego mieszkańca gminy Włoszakowice, który ranił nożem swojego młodszego brata. Do zdarzenia doszło w miejscu zamieszkania rodzeństwa. Obaj mężczyźni byli nietrzeźwi. Sąd Rejonowy w Lesznie aresztował sprawcę przestępstwa na okres 3 miesięcy.


Więcej…

 

Sława Lake Challenge - OSP Sława oraz WOPR Sława


 

Samorząd stara się o karetkę dla gminy Przemęt - możesz pomóc!

Od wielu lat gmina Przemęt stara się o to, aby Zespół Ratownictwa Medycznego stacjonował w Przemęcie. Obecnie czas dotarcia karetki na miejsce zdarzenia ze szpitala w Wolsztynie jest zbyt długi. Wynika to z faktu, iż odległość pomiędzy Wolsztynem, a najbardziej oddalonymi miejscowościami gminy Przemęt (tj. Poświętno, Popowo Stare, Biskupice, Sokołowice) wynosi aż ok. 37 km. W takiej sytuacji karetka nie może dotrzeć na miejsce zdarzenia szybciej niż 40 minutach, zakładając oczywiście dobre warunki drogowe i natychmiastowy wyjazd karetki. To stanowczo za późno.


Więcej…

 

Średniowieczny Jarmark Cysterski

Średniowieczny Jarmark Cysterski jak co roku przyciągnął tłumy, chodź nie tak duże jak w latach ubiegłych. Nie mniej jednak jest to impreza na tyle atrakcyjna, że ściągają na nią ludzi nie tylko z Gminy Przemęt, ale też np. rowerzyści z Kościana. Jarmark to świetna impreza, jednak szkoda, że ludzie jakoś tak mniej tłumnie na nią przybywają w porównaniu do innej wielkiej imprezy jaką jest Festyn Nad Jeziorem Przemęckim który odbywa się na przełomie lica i sierpnia.


Więcej…

 

Starostwo wycofuje się rakiem z przetargu

Starosta leszczyński Krzysztof Piwoński (Platformy Obywatelska) wycofał się z planów sprzedaży działki nad jeziorem w Boszkowie-Letnisko. Sprawą zainteresowało się nawet Centralne Biuro Antykorupcyjne.


Więcej…

 

Rocznica wybuchu II wojny światowej

Dziś obchodzimy 75 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji w wielu miejscowościach uczczono pamięć walczących w obronie Ojczyzny i pomordowanych podczas zawieruchy wojennej.


Więcej…

 

Bieg w Krainie Konwalii

Serdecznie zapraszamy  wszystkich miłośników aktywnego spędzania czasu,  pasjonatów i amatorów biegania do wzięcia udziału w Biegu w Krainie Konwalii.


Więcej…

 

Śmiertelny wypadek pod Wielichowem

Dziś w nocy doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego w którym zderzyły się dwa samochody. Do zdarzenia doszło na odcinku drogi powiatowej Wielichowo Wieś – Rakoniewice. W wyniku rozległych obrażeń śmierć na miejscu poniósł 18-letni pasażer jednego z pojazdów.


Więcej…

 

Wójt dobra rada

Wójt Gminy Włoszakowice wystosował do handlowców z teremu gminy pismo, w którym instruuje ludzi prowadzących działalność gospodarczą jak powinni ją prowadzić. Sytuacja jest kuriozalna i zahacza dość mocno o śmieszność, aż trudno się powstrzymać od przytoczenia popularnego powiedzenia "nie ucz ojca dzieci robić".


Więcej…

 

Bezpańskie psy zagryzły egzotyczną papugę

Bezpańskie, lub też puszczone luzem psy stały się zmorą miejscowości Grotnik w gminie Włoszakowice. Biegają po wsi i zagryzają inne zwierzęta.


Więcej…

 

Oszust z Przemętu znowu w akcji

Skazany w maju na rok więzienia za oszustwa 25-letni mieszkaniec Przemętu wkrótce znów stanie przed sądem. Został oskarżony o kolejne oszustwa. Tym razem wyszukiwał różne osoby proponując im wyjazdy za granicę do pracy i bardzo duże wynagrodzenie w Euro, biorąc jednocześnie zaliczki w celu rzekomego załatwienia formalności.


Więcej…

 

Kino Leszno

Znajdź na stronie

Kursy walut
Money.pl - wiadomości, notowania, giełda, kursy walut
NBP 2014-09-19
USD 3,2507 +0,05%
EUR 4,1860 -0,05%
CHF 3,4682 +0,07%
GBP 5,3257 +0,53%
Wspierane przez Money.pl
Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
21 września 2014
Źródło: MeteoGroup