DZIŚ JEST: CZWARTEK, 21.08. 2014
PRZYŁĄCZ SIĘ
Reklama

Sonda

Czy na terenie Gminy Przemęt powinna powstać farma elektorwni wiatrowych?
 
Czy coroczny Festyn Nad Jeziorem Przemęckim powinien wrócić do Wielenia?
 
Zrezygnował/zrezygnowała byś z dojazdu do pracy własnym samochodem gdyby transport publiczny PKP PKS był lepiej zorganizowany?
 
Która droga zasługuje waszym zdanie na miano najgorszej?
 

Oszust z Przemętu znowu w akcji

Skazany w maju na rok więzienia za oszustwa 25-letni mieszkaniec Przemętu wkrótce znów stanie przed sądem. Został oskarżony o kolejne oszustwa. Tym razem wyszukiwał różne osoby proponując im wyjazdy za granicę do pracy i bardzo duże wynagrodzenie w Euro, biorąc jednocześnie zaliczki w celu rzekomego załatwienia formalności.


Więcej…

 

Plaża naszpikowana zakazami

Czy jedyna płata plaża w regionie zacznie być bojkotowana? Do takich działań zachęcają liczne komentarze oburzonych letników. Nie dość, że kilka lat temu wprowadzono opłaty ze możliwość poleżenie na piasku, to teraz jeszcze mnożą się kolejne zakazy. Najnowszy to potraktowanie całej plaży jak jednej wielkiej restauracji i wprowadzenie zakazu wnoszenie własnej żywności oraz napoi (pisownia oryginalna).


Więcej…

 

Pomosty na szlakach kajakowych

Na szlakach kajakowych, czyli na Konwaliowym Szlaku Kajakowym jak i na Pętli Cysterskiej powstała drobna infrastruktura mająca ułatwiać turystykę wodną. Ta infrastruktura to małe pomosty dzięki którym łatwiej będzie można przybić do brzegu i zacumować np. kajaki by było można bez wyciągania ich na brzeg i obaw, że gdzieś odpłyną iść pozwiedzać okoliczne atrakcje.


Więcej…

 

Kolejna wieża widokowa w okolicy

Budowany jest w okolicy kolejny punkt widokowy. Tym razem nie jest on zlokalizowany w Gminie Przemęt, lecz na Pojezierzu Sławsko - Przemęckim na terenie leśnictwa Świętno. Prace związane z budową wieży widokowej mają zakończyć się do połowy listopada.


Więcej…

 

Kradzione "pamiątki" z wakacji

Policjanci z Leszna i Legnicy zatrzymali trzech mężczyzn odpowiedzialnych za włamanie do sklepu w Brennie. Sprawcy włamania i zarazem kradzieży są mieszkańcy Legnicy stąd też w akcji brała udział tamtejsza Policja.


Więcej…

 

"Leniwiec" ukradł rower

Policjanci zatrzymali 41 – letniego mieszkańca gminy Wijewo, który ukradł pozostawiony przed sklepem rower. O zdarzeniu policję zawiadomiła pracownica sklepu w Brennie.


Więcej…

 

Wichura nad Boszkowem

W niedzielę po południu mieszkańcom regionu, a także letnikom we znaki dała się burza z porywistym wiatrem. W trudnej sytuacji znaleźli się letnicy przebywający akurat na łódkach, kajakach i rowerach wodnych na Jeziorze Dominickim.


Więcej…

 

Kup sobie plażę w Boszkowie

W Boszkowie można kupić prawie wszystko. Władza wyprzedaje co się tylko da, skutkiem czego jest bałagan nie do ogarnięcia bo w końcu nie wiadomo kto za co jest odpowiedzialny. Najnowsza oferta to działka przy samym jeziorze, która po ustalaniu linii brzegowej stała się ziemią niczyją. Już teraz do jeziora dominickiego jest bardzo ograniczony dostęp w wielu miejscach mimo iż prawo wodne taki dostęp teoretycznie zapewnia w dowolnym miejscu.


Więcej…

 

Wypadek - wielkie maszyny mała ostrożność

Prace polowe i związana z nimi obsługa maszyn i urządzeń rolniczych niosą ze sobą wysoki stopień ryzyka wystąpienia urazów u obsługujących ich rolników. Niejednokrotnie wystarczy chwila nieuwagi, by ulec wypadkowi.


Więcej…

 

Czy dobre czasy jeszcze wrócą?

Wieleń umiera – takie głosy słychać coraz częściej w turystycznej miejscowości gminy Przemęt, która niegdyś cieszyła się równie dużą popularnością jak Boszkowo jeśli nie większą ze względu na odbywający się tam co roku na przełomie lipca i sierpnia festyn z udziałem największych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Zdaniem letników, sezonowych mieszkańców i restauratorów, od kilku lat systematycznie spada liczba gości a przyczynę tego upatrują w przeniesieniu festyny do stolicy gminy, czyli do Przemętu.


Więcej…

 

Zarośnięta atrakcja turystyczna

Jedną z największych, a jeśli brać pod uwagę rozmiary to największą atrakcją turystyczną Przemęckiego Parku Krajobrazowego jest Konwaliowy Szlak Kajakowy tak hucznie promowany przez Gminę Przemęt na różnego rodzaju targach turystycznych czy to w Poznaniu czy we Wrocławiu. Problem w tym, że szlak ten w sporej części co roku w sezonie letnim jest niedrożny.


Więcej…

 

Dziecko za kierownicą

Policjanci monitorujący teren jeziora lgińskiego w miniony poniedziałek 21 lipca zatrzymali do kontroli jadący środkiem drogi samochód osobowy. Jak się okazało pojazdem kierował 10-letni chłopiec.


Więcej…

 

Groził żonie i synowi. Trafił do aresztu

Awantura wywołana w miniony czwartek przez 41.letniego mieszkańca Barchlina, który groził pobiciem żonie i synowi zakończyła się zatrzymaniem agresora w areszcie. Mężczyznę obowiązywał zakaz zbliżania się do domowników, którego nie respektował terroryzując swych najbliższych.


Więcej…

 

Zwłoki leżały w zbożu

W Wilkowie Polskim rolnik podczas prowadzonych przez siebie prac polowych znalazł na polu ciało człowieka w całkowitym rozkładzie. Policja już zdołała ustalić tożsamość nieszczęśnika.


Więcej…

 

Reklama

Znajdź na stronie

Kursy walut
Money.pl - wiadomości, notowania, giełda, kursy walut
NBP 2014-08-20
USD 3,1470 +0,36%
EUR 4,1838 -0,08%
CHF 3,4560 -0,06%
GBP 5,2406 +0,40%
Wspierane przez Money.pl
Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
21 sierpnia 2014
Źródło: MeteoGroup