DZIŚ JEST: PIĄTEK, 31.10. 2014
PRZYŁĄCZ SIĘ

Reklama

Sonda

Czy na terenie Gminy Przemęt powinna powstać farma elektorwni wiatrowych?
 
Czy coroczny Festyn Nad Jeziorem Przemęckim powinien wrócić do Wielenia?
 
Zrezygnował/zrezygnowała byś z dojazdu do pracy własnym samochodem gdyby transport publiczny PKP PKS był lepiej zorganizowany?
 
Która droga zasługuje waszym zdanie na miano najgorszej?
 

Ścieżka wokół Jeziora Dominickiego

W dniu 6 października 2014r. w Urzędzie Gminy Włoszakowice odbyło się spotkanie Wójta Gminy Włoszakowice i Starosty Leszczyńskiego. W spotkaniu uczestniczyli także pracownicy Starostwa Powiatowego w Lesznie: Naczelnik Wydziału Geodezji, Kartografii, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami oraz pracownicy Urzędu Gminy Włoszakowice: Podinspektor ds. gospodarki nieruchomościami i rolnictwa oraz geodeta.


Więcej…

 

Pożar w Górsku - Ogień gasiło 9 zastępów Straży Pożarnej

We wtorek 21 października w Górsku w gminie Przemęt wybuchł pożar zabudowań gospodarczych. Na miejsce zostały wysłane zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Wolsztynie oraz samochody gaśnicze z OSP Przemęt, Mochy, Kaszczor, Bucz, Kębłowo i Świętno.


Więcej…

 

Przywłaszczył sobie pieniądze firmy w której pracował

Funkcjonariusze Posterunku Policji w Przemęcie zatrzymali w miniony piątek podejrzewanego o przywłaszczenie niemal trzynastu tysięcy złotych mieszkańca gminy Włoszakowice. Mężczyzna zdefraudował pieniądze firmy, w której pracował od niespełna dwóch tygodni.


Więcej…

 


 

Młode Wicemistrzynie z Kluczewa

Drużyna ULKS "Agro" Kluczewo z powodzeniem startowała w 5 Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP, Donalda Tuska. W kategorii dziewcząt 10-11 lat kluczewska drużyna wystąpiła w niedzielę, 5 października br., w finale wojewódzkim w Opalenicy zajmując drugie miejsce.


Więcej…

 

Wymyśl hasło promujące Powiat Leszczyński i wygraj 500 zł

Licząc na Państwa pomoc i kreatywność, zapraszamy mieszkańców Powiatu Leszczyńskiego do udziału w konkursie na hasło promujące Powiat Leszczyński. Hasło w zwięzły sposób ma podkreślać najważniejsze atrybuty Powiatu, najtrafniej oddawać jego specyfikę, uwzględniać walory turystyczne, krajobrazowe, historyczne i gospodarcze. Na Państwa pomysły czekamy przez cały październik. Rozstrzygnięcie konkursu 7 listopada 2014 r.


Więcej…

 

Policja w Czaczu przejęła 62 kg nielegalnego tytoniu

W piątek 19.września dzięki spostrzegawczości policjanta będącego po służbie zatrzymano 40-letniego mieszkańca Kołobrzegu, który w swoim samochodzie przewoził 62 kg krajanki tytoniu bez polskich znaków akcyzy.


Więcej…

 

Przygotowania i początek drugiej części sezonu judów

Zawodnicy UKS Pohl Judo Przemęt to nietuzinkowi mieszkańcy gminy Przemęt. Poświęcili oni swój wolny czas i energię na podniesienie formy, techniki i wydolności. Zaczęli ten proces od treningów kilka razy w tygodniu przez okres całych wakacji uwieńczony 13-dniowym obozem szkoleniowym w Brennie. Trenowali na nim wspólnie z UKS Junior w Lipnie oraz UKS Łokietek Poznań. Łącznie 70-cioro zawodników głodnych sukcesu. A wiadomo, że droga do niego prowadzi poprzez ciężką pracę. Było ją widać na macie i na siłowni. Ale, żeby urozmaicić i w pewien też sposób nagrodzić judoków za ten niebywały wysiłek trenerzy zorganizowali im także m.in. spływy kajakowe (kajaki użyczył judokom Urząd Gminy w Przemęcie), wyprawy rowerkami wodnymi, ogniska przy okazji którego odbył się chrzest na samuraja.


Więcej…

 

Śmigielska Kolejka Wąskotorowa odżywa

Przez wiele lat los Śmigielskiej Kolejki Wąskotorowej, zabytek gminy znany w całej Europie,  wisiał nie cieniutkim włosku dzielącym ją od totalnego upadku. Pod opieką nowego operatora kolejka mozolnie zostaje reanimowana, co prawda nie jeździ regularnie, ale organizowane są atrakcyjne kursy turystyczne.


Więcej…

 

Wyrywali i niszczyli znaki - usłyszeli zarzuty

Trzech młodych mieszkańców gminy Przemęt i Rakoniewice usłyszało zarzuty samowolnego ustawiania, i niszczenia znaków drogowych, dwóch kolejnych usłyszy je niebawem. Przedstawienie zarzutów to efekt działań policjantów z Posterunku Policji w Przemęcie, którzy w pierwszym tygodniu września zajęli się sprawą uszkodzonych i wyrwania 4 znaków drogowych w Mochach.


Więcej…

 

Znajdź na stronie

Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2014-10-30
USD 3,3592 +1,21%
EUR 4,2280 +0,08%
CHF 3,5068 +0,08%
GBP 5,3706 +0,36%
Wspierane przez Money.pl
Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
31 października 2014
Źródło: MeteoGroup