DZIŚ JEST: WTOREK, 2.09. 2014
PRZYŁĄCZ SIĘ
Reklama

Sonda

Czy na terenie Gminy Przemęt powinna powstać farma elektorwni wiatrowych?
 
Czy coroczny Festyn Nad Jeziorem Przemęckim powinien wrócić do Wielenia?
 
Zrezygnował/zrezygnowała byś z dojazdu do pracy własnym samochodem gdyby transport publiczny PKP PKS był lepiej zorganizowany?
 
Która droga zasługuje waszym zdanie na miano najgorszej?
 

Rocznica wybuchu II wojny światowej

Dziś obchodzimy 75 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji w wielu miejscowościach uczczono pamięć walczących w obronie Ojczyzny i pomordowanych podczas zawieruchy wojennej.


Więcej…

 

Bieg w Krainie Konwalii

Serdecznie zapraszamy  wszystkich miłośników aktywnego spędzania czasu,  pasjonatów i amatorów biegania do wzięcia udziału w Biegu w Krainie Konwalii.


Więcej…

 

Śmiertelny wypadek pod Wielichowem

Dziś w nocy doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego w którym zderzyły się dwa samochody. Do zdarzenia doszło na odcinku drogi powiatowej Wielichowo Wieś – Rakoniewice. W wyniku rozległych obrażeń śmierć na miejscu poniósł 18-letni pasażer jednego z pojazdów.


Więcej…

 

Wójt dobra rada

Wójt Gminy Włoszakowice wystosował do handlowców z teremu gminy pismo, w którym instruuje ludzi prowadzących działalność gospodarczą jak powinni ją prowadzić. Sytuacja jest kuriozalna i zahacza dość mocno o śmieszność, aż trudno się powstrzymać od przytoczenia popularnego powiedzenia "nie ucz ojca dzieci robić".


Więcej…

 

Bezpańskie psy zagryzły egzotyczną papugę

Bezpańskie, lub też puszczone luzem psy stały się zmorą miejscowości Grotnik w gminie Włoszakowice. Biegają po wsi i zagryzają inne zwierzęta.


Więcej…

 

Oszust z Przemętu znowu w akcji

Skazany w maju na rok więzienia za oszustwa 25-letni mieszkaniec Przemętu wkrótce znów stanie przed sądem. Został oskarżony o kolejne oszustwa. Tym razem wyszukiwał różne osoby proponując im wyjazdy za granicę do pracy i bardzo duże wynagrodzenie w Euro, biorąc jednocześnie zaliczki w celu rzekomego załatwienia formalności.


Więcej…

 

Plaża naszpikowana zakazami

Czy jedyna płata plaża w regionie zacznie być bojkotowana? Do takich działań zachęcają liczne komentarze oburzonych letników. Nie dość, że kilka lat temu wprowadzono opłaty ze możliwość poleżenie na piasku, to teraz jeszcze mnożą się kolejne zakazy. Najnowszy to potraktowanie całej plaży jak jednej wielkiej restauracji i wprowadzenie zakazu wnoszenie własnej żywności oraz napoi (pisownia oryginalna).


Więcej…

 

Pomosty na szlakach kajakowych

Na szlakach kajakowych, czyli na Konwaliowym Szlaku Kajakowym jak i na Pętli Cysterskiej powstała drobna infrastruktura mająca ułatwiać turystykę wodną. Ta infrastruktura to małe pomosty dzięki którym łatwiej będzie można przybić do brzegu i zacumować np. kajaki by było można bez wyciągania ich na brzeg i obaw, że gdzieś odpłyną iść pozwiedzać okoliczne atrakcje.


Więcej…

 

Kolejna wieża widokowa w okolicy

Budowany jest w okolicy kolejny punkt widokowy. Tym razem nie jest on zlokalizowany w Gminie Przemęt, lecz na Pojezierzu Sławsko - Przemęckim na terenie leśnictwa Świętno. Prace związane z budową wieży widokowej mają zakończyć się do połowy listopada.


Więcej…

 

Kradzione "pamiątki" z wakacji

Policjanci z Leszna i Legnicy zatrzymali trzech mężczyzn odpowiedzialnych za włamanie do sklepu w Brennie. Sprawcy włamania i zarazem kradzieży są mieszkańcy Legnicy stąd też w akcji brała udział tamtejsza Policja.


Więcej…

 

"Leniwiec" ukradł rower

Policjanci zatrzymali 41 – letniego mieszkańca gminy Wijewo, który ukradł pozostawiony przed sklepem rower. O zdarzeniu policję zawiadomiła pracownica sklepu w Brennie.


Więcej…

 

Wichura nad Boszkowem

W niedzielę po południu mieszkańcom regionu, a także letnikom we znaki dała się burza z porywistym wiatrem. W trudnej sytuacji znaleźli się letnicy przebywający akurat na łódkach, kajakach i rowerach wodnych na Jeziorze Dominickim.


Więcej…

 

Kup sobie plażę w Boszkowie

W Boszkowie można kupić prawie wszystko. Władza wyprzedaje co się tylko da, skutkiem czego jest bałagan nie do ogarnięcia bo w końcu nie wiadomo kto za co jest odpowiedzialny. Najnowsza oferta to działka przy samym jeziorze, która po ustalaniu linii brzegowej stała się ziemią niczyją. Już teraz do jeziora dominickiego jest bardzo ograniczony dostęp w wielu miejscach mimo iż prawo wodne taki dostęp teoretycznie zapewnia w dowolnym miejscu.


Więcej…

 

Wypadek - wielkie maszyny mała ostrożność

Prace polowe i związana z nimi obsługa maszyn i urządzeń rolniczych niosą ze sobą wysoki stopień ryzyka wystąpienia urazów u obsługujących ich rolników. Niejednokrotnie wystarczy chwila nieuwagi, by ulec wypadkowi.


Więcej…

 

Reklama

Znajdź na stronie

Kursy walut
Money.pl - wiadomości, notowania, giełda, kursy walut
NBP 2014-09-01
USD 3,2035 +0,22%
EUR 4,2099 -0,07%
CHF 3,4901 -0,08%
GBP 5,3260 +0,38%
Wspierane przez Money.pl
Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
1 września 2014
Źródło: MeteoGroup