DZIŚ JEST: ŚRODA, 29.07. 2015
PRZYŁĄCZ SIĘ
Reklama
Reklama

Sonda

Czy na terenie Gminy Przemęt powinna powstać farma elektorwni wiatrowych?
 
Czy coroczny Festyn Nad Jeziorem Przemęckim powinien wrócić do Wielenia?
 
Zrezygnował/zrezygnowała byś z dojazdu do pracy własnym samochodem gdyby transport publiczny PKP PKS był lepiej zorganizowany?
 
Która droga zasługuje waszym zdanie na miano najgorszej?
 

Sprawcy włamania na łódź zatrzymani

Na początku czerwca tego roku, policjanci z Posterunku Policji w Przemęcie zostali powiadomieni o tym, iż nieznany sprawca włamał się do łodzi kabinowej, która znajdowała się na jeziorze Radomierskim skąd skradziono nawigację, aparatu fotograficznego, telefonu komórkowego a także alkoholu i kotwicę.


Więcej…

 

Otarcie i zderzenie z drzewem

W minioną niedzielę około godziny 20:00 na drodze między Buczem a Sączkowem doszło do niegroźnego zdarzenia.


Więcej…

 

Bezkrólewie w gminie Wijewo - Wójt zawieszony

O zawieszenie w obowiązkach wójta gminy Wijewo wystąpiła Leszczyńska Prokuratora która postawiła mu aż 18 zarzutów, w większości są to zarzuty związane z niedopełnieniem obowiązków przy jesiennych wyborach samorządowych.


Więcej…

 

Drzewo zgniotło Matiza

29-letnia mieszkanka powiatu nowosolskiego zginęła na miejscu podczas wczorajszej nawałnicy w Sławie na ulicy Odrodzonego Wojska Polskiego.


Więcej…

 

Kto ma najwięcej?

Z raportu za rok 2014 "Bogactwo samorządów - Ranking dochodów JST 2014" wynika, że Gmina Przemęt, a w zasadzie jej mieszkańcy są liderami jeśli chodzi o wysokość dochodu na głowę. Wygrywając nawet z gminami miejskow-wiejskimi takimi jak np. Wolsztyn.


Więcej…

 

Kościół Ewangelicki w Kaszczorze otwarty dla turystów

W czasie wakacji otwarty dla zwiedzających jest budynek dawnego kościoła ewangelickiego w Kaszczorze. Jest to pomysł tamtejszej Rady Sołeckiej.


Więcej…

 

Skończyli układanie gazociągu, ale to jeszcze nie koniec

We Włoszakowicach trwają prace związane z budową rozpoczętej w kwietniu ubiegłego roku sieci gazowej średniego ciśnienia. W dniu 13 lipca zakończone zostały roboty ziemne i układanie rurociągu.


Więcej…

 

Łączenie ścieżek pieszo-rowerowych

Od poniedziałku 13 lipca pracownicy Referatu Gospodarki Komunalnej Urzędu Gminu w Przemęcie pracują nad poszerzeniem kawałka chodnika wzdłuż ulicy Kasztelańskiej.


Więcej…

 

Kolejni kierowcy żegnają się z prawami jazdy

Od wprowadzenia nowych, surowszych kar za wykroczenia drogowe minęło już niemal 2 miesiące, dokładnie obowiązują one od 18 maja 2015 roku, ale cześć kierowców, zwłaszcza na wsi jakoś nie ma zamiaru stosować się do nowych przepisów ryzykując utratą prawa jazdy.


Więcej…

 

Czołowe zderzenie

W poniedziałek 6 lipca 2015 roku około godzony 21:30 na drodze Radomyśl-Wijewo doszło do czołowego zderzenie dwóch samochodów osobowych.


Więcej…

 

Kino Leszno

Znajdź na stronie

Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2015-07-28
USD 3,7303 -0,41%
EUR 4,1280 -0,52%
CHF 3,8679 -1,20%
GBP 5,8145 -0,01%
Wspierane przez Money.pl
Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
29 lipca 2015
Źródło: MeteoGroup