DZIŚ JEST: SOBOTA, 13.02. 2016
PRZYŁĄCZ SIĘ
Reklama
Reklama

Sonda

Czy na terenie Gminy Przemęt powinna powstać farma elektorwni wiatrowych?
 
Czy coroczny Festyn Nad Jeziorem Przemęckim powinien wrócić do Wielenia?
 
Zrezygnował/zrezygnowała byś z dojazdu do pracy własnym samochodem gdyby transport publiczny PKP PKS był lepiej zorganizowany?
 
Która droga zasługuje waszym zdanie na miano najgorszej?
 

Reklama

Świńska grypa w szpitalu w Lesznie

Wirus świńskiej grypy dotarł do Wielkopolski. W miniony wtorek u pacjenta leszczyńskiego szpitala wykryto wirusa AH1N1, czyli tzw. świńską grypę. Pacjent został przewieziony do kliniki do Poznania, gdzie jest już jedna ofiara śmiertelna.


Więcej…

 

Pożar stodoły w Perkowie

8 lutego nad ranem, tuż przed godziną 5 służby ratunkowe zostały wezwane do pożaru budynku gospodarczego w miejscowości Perkowo.


Więcej…

 

Wypadek na trasie Barchlin – Popowo

Tuż po godzinie 9 rano, na trasie Barchlin – Popowo doszło do kolicji. Mieszkaniec gminy Przemęt utracił panowanie nad Oplem Insignią i uderzył w drzewo.


Więcej…

 

Odnaleziono zaginionego meżczyznę

W dniu wczorajszym, w godzinach popołudniowych w rejonie miejscowości Chorzemin, zostały ujawnione zwłoki poszukiwanego od kilku dni 33. letniego mieszkańca Wolsztyna.


Więcej…

 

Gmina Przemęt 2030

Do końca roku 2030 w Gminie Przemęt wzdłuż głównych dróg mają powstać ścieżki pieszo rowerowe. Tak przynajmniej zakłada obecna strategia Obszaru Funkcjonowania Aglomeracji Leszczyńskiej, która jak na razie jest mozolnie i małymi kroczkami realizowana.


Więcej…

 

Koncert kolęd w Sławie

24 stycznia 2016 r. w kościele pw. św. Michała Archanioła w Sławie odbył się koncert, podczas którego można było posłuchać najpiękniejszych polskich kolęd w wykonaniu Zespołu "Sławianie" z Domu Kultury w Sławie. Nad oprawą muzyczną czuwał zespół w składzie: Henryk Cyran (gitara) oraz Stefan Jankowski i Zbigniew Gawryluk (akordeony).


Więcej…

 

S5 - Drogą ucieczki ze wsi

Niemal każdy młody człowiek mieszkający na wsi boryka się po ukończeniu szkoły średniej, czy wyższej z tym samym problemem, brak dobrze płatnej pracy innej niż budowlanka, market czy kierowca busa lub ciężarówki, bo takich ofert akurat nie brakuje, ale nie każdy chce to robić i ma do tego predyspozycję, albo zwyczajnie chce robić coś innego.


Więcej…

 

Wypadek w Buczu

W niedzielny poranek 24 stycznia w miejscowości Bucz, na prostym odcinku drogi, aczkolwiek w dość trudnych warunkach z błotem pośniegowym na jezdni doszło do zderzenia dwóch samochodów.


Więcej…

 

Nowy sprzęt policjantów

W ostatnich dniach minionego roku do wielkopolskich policjantów trafiły samochody terenowe oraz specjalistyczny sprzęt służący zapobieganiu i likwidacji skutków klęsk żywiołowych oraz poważnych awarii środowiskowych. Wśród kilkunastu jednostek, którym przydzielono nowoczesne pojazdy znalazła się również Komenda Powiatowa Policji w Wolsztynie. Od kilku dni samochód znajduje się na wyposażeniu funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Przemęcie.


Więcej…

 

Ratunek w policyjnym mundurze

O kluczowej roli dyżurnego jednostki policji wie każdy z funkcjonariuszy. Od jego doświadczenia i operatywności zależy powodzenie niemal każdego zgłoszenia trafiającego do stróżów prawa. O tej prawidłowości przekonał się w miniony piątek jeden z mieszkańców gminy Włoszakowice próbujący targnąć się na własne życie.


Więcej…

 

Reklama
Reklama

Znajdź na stronie

Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2016-02-12
USD 3,9074 -0,37%
EUR 4,4136 -0,61%
CHF 4,0089 -1,11%
GBP 5,6825 +0,21%
Wspierane przez Money.pl
Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
13 lutego 2016
Źródło: MeteoGroup